Röportaj: Erhan Doğan
Fotoğraflar: Erhan Doğan

Motorcu Kızın Kaleminden Erotik Hikayeler

Üçü deneme, biri roman olmak üzere dört kitabı bulunan eski motosikletçi Elvin Azar, artık evinde oturup erotik hikâyeler yazıyor ve web tasarımı yapıyor. "Otoyol Kraliçesi" unvanıyla tanınan Azar, insanlar arasındaki anlaşmazlıkların temelinde cinselliğin yattığını ve insanların bunu samimi bir şekilde ifade edemediklerini söylüyor.

Kullandığı motor, kat ettiği yollar ve yazdığı bir kitap onun "Otoyol Kraliçesi" olarak anılmasına yeterliydi. Daha çok erkeklerin dünyası olarak kabul edilen "Motosiklet Dünyası"nda göstermişti kendini. Gençti, güzeldi ve üstelik motorcuydu... Bunu yapan kadın sayısının çok fazla olmadığı kesin. Olsa da, hiçbiri Elvin, kadar tanınmadı. Çünkü Elvin'in kendisine babasından kalan motosiklet tutkusu, Nişantaşı'nda doğup büyümüşlüğü, Boğaziçi Üniversitesi'nde okumuşluğu ve "Yeraltı dünyası"ndan dediği bir erkekle yaptığı evliliği üzerine yazdığı "Ölümüne Sever Maçolar" adlı kitabı, onun yeterince tanınmasını sağladı. "Anadolu yollarında gerçek özgür kız bendim" diyen Elvin Azar, kar-kış, yağmur- çamur demeden, bazen ıslanarak bazen de yolların tozunu yutarak, tam 71 bin kilometre yol kat ettikten sonra, en sevdiği motoruna veda etti. Artık kendi kurduğu internet sitelerinde erkeklere hitaben erotik hikâyeler yazıyor. Amacının erkekleri uyarmak olduğunu söyleyen Elvin, erkeklerin bu tür hikâyeleri kadın ağzından okumaktan çok hoşlandıklarını belirterek "Yazdıklarımda kadın olmanın avantajları var. Çünkü erkekler, o kelimeleri bir kadının ağzından duymaya bayılıyorlar" diyor.

TABULAR YIKILMALI
İnsanların bir uzlaşma noktası olduğuna ve cinsel tabuların kalkması yoluyla insanların yakınlaşacaklarına inandığını söyleyen Elvin "Cinsel yaşamı yoksunluklarla dolu kişilerden oluşan toplumlarda trafik suçlarından, bencilliğe; ihanetten, şiddete varan yelpazede insana acı verici birçok olay yer alıyor. Oysa, yaygın ayıp-namusyasak kavramlarıyla, özgür bir cinsel yaşam ve böylece oluşacak tatmin dolu bireyler var etmenin olanağı yoktur. Araştırmalarıma ve denemelerime devam edeceğim. Erotizm yazmaya devam edeceğim. Benim erotik yazarlığımın arkasında bir mantık bulunuyor. Amacım; insanları uyarmak. Bunu yapma nedenlerim var. Ben kadınım ve bunları yazma cesareti gösteriyorum. 'Bu konuları tartışmaktan çekinmeyin' demek istiyorum. Yedi tane uzun erotik hikâyem var. Kitaplaştırmayı düşündüm ama hiçbir yayıncı kabul etmedi" diyor.

KADIN KENDİNİ YAŞAMIYOR
Kadınların hiçbir zaman kendilerini yaşayamadıklarını ifade eden Elvin Azar, bu nedenle olumsuzlukları da yenemediklerine dikkat çekiyor. Azar, kadınların tek başlarına olsalar bile, kendilerini bir baskı altında hissettiklerini belirterek "Kadınlar kendilerini bir bıraksalar, önce erkekler rahat edecek" diyor. Azar, kadınlar ile ilgili görüşlerini şöyle sürdürüyor: "Kadının doğasında bir ev hanımı olmak var. Kadınlar ayrılırken nafaka istiyor. Neyin nafakası? Bunca yıl birlikte olduğu için mi? Bu, para karşılığında birlikte olmak demek değil midir? Adam çalışmış kazanmış. Bir erkeğin üzerine bu kadar gidilmez."

DOĞA AHLAKSIZ DEĞİL
Birçok genç kızın ve erkeğin doğal içgüdülerinin sesine uydukları zaman ahlaksız ve namussuz sayılmalarına bir anlam veremediğini belirten Azar, şöyle konuşuyor: "Cinsel olgunluk yaşını bazı rakamlar ile belirlemek mutlu bireyler yaratmaz. Ahlak adına doğanın -doğallığın- güdülemesine karşı gelmek kişilere ne derece yarar sağlayabilir? Cinsel ilişki kurmayı yaşamın en dinamik yıllarında yasaklamak, hormonları tavan yapmış nice genç kız ve delikanlı için felaket oluyor. İnsanın yaratısı ahlak kalıpları, nasıl olur da Tanrı yaratısı doğal yasalardan daha iyi bilir? Madem ki doğalını isteyen biziz, o halde normal olan da biziz."